top of page

Uğur Çakı

Uğur Çakı 1974 yılında, İzmir’de doğdu. Seramik, heykel, resim ve video enstelasyon çalışmaları yapan sanatçı, 2005 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümünü bitirdi. Eğitimi süresince pek çok karma sergide yer alan sanatçı, 2002 yılında Kahire Seramik Bienali’ne katılmaya hak kazandı ve Jüri Gençlik Ödülü’ne layık görüldü; böylece ilk uluslararası başarısına ulaştı. 2003 yılında Arjantin Seramik Bienali’ne katılan sanatçı, 2006 yılında ilk kişisel sergisini İstanbul’da gerçekleştirdi.
Ulusal ve uluslararası 35 karma, 7 kişisel sergi gerçekleştiren Uğur Çakı, toplam 10 prestijli ödülün de sahibidir. 2010 yılının ikinci yarısında İngiltere Delegasyonu tarafından Société Nationale des Beaux-Arts Fransız Güzel Sanatlar Kurumu’nun her yıl düzenlediği Louvre Salon Sergisi’ne davet edildi ve Prix Special ile ödüllendirildi. Aynı yıl International Elite Art Monaco sergisine üç eseri seçildi. 2012 yılında Marie Curie Art Event kapsamında Londra’nın dünyaca ünlü sanat galerisi Saatchi Gallery’de eseri sergilendi. 2013 yılında New York Çağdaş

Uğur Çakı

Sanatçı; Marsilya, Venedik, Dubai, Riga, Londra, Moskova, Rio De Jenerio ve İstanbul’da gerçekleştireceği sergiler için çalışmalarına İstanbul ve Urla’daki atölyelerinde devam ediyor. Uğur Çakı; Türkiye’de Lin Art Gallery, Londra’da Lahd Gallery, New York’ta küratör Pietro Franesi tarafından temsil ediliyor.


  • https://instagram.com/caresse.art?igshid=YzcxN2Q2NzY0OA==
bottom of page