top of page

Kemal Ertuğ

“Crack Is Not Wack”
Keith Haring’in “Crack Is Wack” resmine sanatçının kişisel hikayesinden yola çıkarak oluşturduğu bir yorum.

“Leap of Faith”
Sanatçının ilk tuvalleri birleştirerek yaptığı bu çalışma insanın içinde bulunduğu iyi ve kötü tarafın bir eleştirisi olma niteliği taşıyor. Her şey zor ve karanlık gözükse de insan kafasına koyduğu ve istediği zaman, en şeytani ve zor duyguları bile yenebileceği işleniyor.

“A Summer Memory”
Bu resim sanatçının son dönemde oluşturduğu bir serinin ilk parçası ve bu proje için için özel olarak yapıldı. Basit çizgiler ile minimal bir görüntü vermek isteyen sanatçı, aynı zamanda yaptığı karalamalar ile izleyicinin kaos ve sakinlik arasında gidip gelmesini bekliyor.

Kemal Ertuğ

1.5 yaşında resim yapmaya başlayan Kemal Ertuğ, ilk kişisel resim sergisini 7 yaşında İzmir’de açtı. Daha sonra hobi olarak resim yapmaya devam eden sanatçı, 2016 yılında Sabancı Üniversitesi İşletme Fakültesine girdi ve mutlu olmayarak aynı üniversitenin Görsel Sanatlar Fakültesine geçti. Bu dönemde hem fotoğraf hem de moda ile yakından ilgilenen Ertuğ, 20 yaşında GQ dergisi için yazılar yazmaya başladı ve içinde bulunduğu bu sanatsal ortam onun tek odağının resim olmasını sağladı. 2020’den beri tuval üzerine çalışmaya başlayan sanatçının üç farklı dönemden resmi bulunuyor.


  • https://instagram.com/caresse.art?igshid=YzcxN2Q2NzY0OA==
bottom of page