top of page

Biricik Suden Alanson

Biricik Suden, Nişantaşı’nda LCC (Language Culture Centre)’de grafik ve illüstrasyon üzerine eğitim gördü. Daha sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde İbrahim Safi Resim Atölyesi’ne devam etti. Suden, dil öğrenmek ve eğitimini geliştirmek için 4 sene de Paris’te bulundu.

Biricik Suden Alanson

90’larda New York Martin Lawrence Gallery’de pirinç kaynaklı yaptığı bir işi sergilendi. Tasarımcı Paul Smith’e erkek kol düğmeleri tasarlayan Suden’in, tasarladığı ev aksesuarları ise 2 yıl süreyle Londra Corner Shop’da sergilenip satıldı. 

Biricik Suden, Beyoğlu Belediyesi’nde 4 sene kültür sanat komisyon başkanlığı yaptı. PG Art Gallery’de işleri sergilendi. New York’ta yaşayan Hunt Slonem’a küratörlük de yapıp Türkiye'ye getirdi. KÜSAV ve Galata’da Tasarım Haftası’nda işleri sergilendi. Gain’de yayınlanan MFÖ belgeselini çekti. Suden’in, airbrush tekniği ile hazırladığı film afişleri de bulunuyor. Ayrıca, Vakko dekor bölümünün iki kurucusundan biri olan sanatçı, Modern Dance Company’nin kostümlerini de tasarladı ve1999 yılında ise Sabah Grubu dergilerinin stil danışmanlığını yaptı.Resim koleksiyonunu oluşturmak için Mustafa Taviloğlu ile 2 sene çalışan Suden’in, Yahşi Baraz’la, Aykut Hamzagil’le ve Ayşegül Nadir’le de çalışmaları bulunuyor.


  • https://instagram.com/caresse.art?igshid=YzcxN2Q2NzY0OA==
bottom of page