top of page

Angeles Anglada

María Angeles Anglada 1965 yılında doğdu. Zaragoza Güzel Sanatlar Okulu’nda eğitim aldı ve 1989 yılında mesleki kariyerine başladı. İlk eskizlerini ve modellerini geliştirdiği 25 m2'lik küçük bir stüdyo açtı.

Angeles Anglada

1992 yılında Madrid'de ilk uluslararası hediye fuarına katıldı ve 17 heykelden oluşan bir koleksiyon sundu. İlk serginin üzerinden 25 yıldan fazla bir süre geçti ve sanat eserleri ulusal ve uluslararası olarak 50’den fazla fuarla temsil edildi.

Angeles Anglada tarafından yapılan heykeller, özel kişilikleri ve karakterleriyle karakterize ediliyor ve hassasiyet ve şefkatin iyi bir dozunu yansıtmayı amaçlıyor. Şu anda koleksiyonu; çift, annelik, arkadaşlık ve çalışma gibi alegorik figürlere ağırlık veren 150’den fazla modelden oluşuyor. Son zamanlarda, genellikle şefkat yerine gücü ve ifadeyi temsil eden bir dizi hayvan heykeli daha ekledi. Heykellerinin yapım süreci, orijinal bir parçanın modellemesi ve oymasıyla başlıyor. Tamamlandığında, orijinalin gerçek ve kesin bir kopyasının yapılmasını sağlayan bir kalıp üretiliyor. Tüm koleksiyon yapay taş üzerinde oluşturuluyor ve ardından bronz, bakır, yaşlı sedef, paslı, gümüş ya da altınla dekore ediliyor. Şu anda, 25 m2'lik küçük stüdyo, tamamen tasarım ve imalat sürecinin gerçekleştirildiği 1200 m2'lik bir zanaat atölyesine dönüşmüştür. Mesleki kariyerinin başlangıcından bu yana sanatında yaşanan evrim, ilk amacını unutmasına izin vermedi, ki bu da yüksek seviyede modelleme ve kaliteye sahip ancak genel halkın erişebileceği bir zanaat sunmasına olanak sağladı. Sanatçının bu tutumu, koleksiyonun 35’ten fazla ülkede yer almasını sağladı.


  • https://instagram.com/caresse.art?igshid=YzcxN2Q2NzY0OA==
bottom of page